O nas

Pracą z psami zajmuję się od 8-miu lat. Kurs zawodowy behawiorysta-praktyk i treser psów zrobiłam dla siebie. Chciałam zdobyć odpowiednią wiedzę, żeby radzić sobie z problemami psów, które trafiają do mojego domu… Bo tak się składa, że każdy pies, który do mnie trafiał przynosił własny, oryginalny problem do rozwiązania. 

Szybko jednak przekonałam się, o dwóch rzeczach:

Po pierwsze wiedzy nie można zdobyć, mieć i koniec… Ponieważ im więcej człowiek wie, tym więcej zadaje sobie pytań, także im więcej wiedzy się zdobędzie tym bardziej chce się ją pogłębiać. Dlatego na kursie zdobyłam podstawy, ale uczę się nadal. Codziennie. I będę się uczyć do końca moich dni.

Druga rzecz, to fakt, że zdobyta wiedza wiążę się z nieodpartą potrzebą, żeby się nią podzielić. Miałam uczyć się dla siebie i swoich psów, jednak szybko zaczęłam pomagać każdemu, kto tej pomocy potrzebował i… wsiąkłam. W ten sposób dowiedziałam się, że tak właśnie chcę żyć i pracować. Przekazywanie Wam wiedzy o tym jak poprawić codzienność Waszą i Waszych psów to nie tylko moja praca, to też moja pasja.

Od tego czasu całe nasze życie kręci się wokół psów, naszych i naszych klientów. Absolutnie niczego nie żałuję 🙂

 

Psy w domu mamy od zawsze, obecnie na pokładzie mamy:

Charon

Pies z fundacji na Śląsku. Trafił do nas mając rok i ogromne problemy z opanowaniem emocji. Pełny energii, umięśniony i silny psiak w typie bulteriera był istną mieszanką wybuchową, ale dzięki konsekwentnej pracy nad relacją i wyciszeniem stał się stonowanym psem, który uwielbia pracować. Świetnie odnalazł się w rally o, choć wyjazdy na zawody były męczące dla nas obojga. Obecnie nasze treningi oscylują wokół różnych umiejętności praktycznych.Charon przyniesie kapcia, znajdzie zagubiony telefon, wyłowi zatopioną zabawkę, a kiedy trzeba, dzięki swej asertywności i jasnej komunikacji z innymi psami- wychowa najmłodszych uczestników psich kursów. Pies Orkiestra.

Debet

Nasz senior. Ponad 14 letni psiak w typie owczarka, wysoki, z potężną klatką i niezwykle dumny. Obecnie na emeryturze, ale niegdyś pies pracujący z równym zapałem co Charon. Na drzewa wspinał się jak kot, na drabinę wchodził szybciej niż niejeden facet. Debet odszedł w kwietniu 2022 w wieku 16 lat Dziękujemy Ci za wszystko,chłopaku!

Freya

Sunia, która jako szczeniak nie radziła sobie z frustracją. Gdy Freyka nie mogła dostać tego, czego bardzo chciała,wybuchała złością i gryzła do krwi. Freya jest dużą sunią (43 kg), o czym było wiadomo od początku, ponieważ rodzicami byli owczarek niemiecki i środkowoazjatycki. Przez swoje problemy, Freyka przechodziła z rąk do rąk, aż została u nas. Sprytna i chętna do współpracy jak owczarek niemiecki oraz niezależna i pewna siebie jak owczarek środkowoazjatycki. Pierwsze tygodnie pozwoliły zdiagnozować jej problemy, a następny miesiąc wystarczył by wystarczająco wyciszyć jej emocje- do tego stopnia, że obecnie jest naszą najspokojniejszą i najbardziej uległą sunią ze wszystkich naszych psów. Dzięki temu sprawdza się w pracy z psami łagodnymi, a nawet strachliwymi, pomagając im się otworzyć na kontakty z innymi psami.

Nigdy nie mieliśmy psa z hodowli, zawsze były to psy z przeszłością, której ślady wpływały na codzienne życie. Zawsze były to psy, które bez odpowiedniej pracy nie funkcjonowałyby dobrze w życiu codziennym, przez co nie potrafiłyby czerpać tyle radości ile czerpią dzięki współpracy z człowiekiem.

W 2015 roku rozpoczęłam pierwsze kursy oraz szkolenia, a w 2018 uzyskałam dyplom zoopsychologa oraz behawiorysty– następnie potwierdziłam swoje umiejętności, zdając egzamin trenerski na ocenę celującą. Od tamtej pory cały czas pogłębiam swoją wiedzę i uczę się od starszych stażem trenerów, najwięcej jednak uczę się na co dzień od moich klientów i ich psów. Każdy przypadek udowadnia mi, że duet człowiek- pies jest jedyny w swoim rodzaju, a uniwersalne rozwiązania nie istnieją. Nawet w pozornie podobnych problemach, metoda pracy zawsze zależy od indywidualnych potrzeb psa i jego człowieka.