O nas

Pracą z psami zajmuję się od 5-ciu lat. Zaczynałam od pracy nad swoimi psami, następnie pomagając przyjaciołom oraz znajomym rozwiązać problemy z zachowaniem ich psów. Odnosząc kolejne sukcesy w pracy, mając wiele pozytywnych efektów, powoli zaczęli się zgłaszać do mnie obcy ludzie, prosząc o pomoc w rozwiązaniu problemów z ich psami, po czym polecali mnie dalej i tak się zaczęła zawodowa przygoda z psami.

Psy w domu mamy od zawsze, obecnie na pokładzie mamy:

Charon

Pies z fundacji na Śląsku. Trafił do nas mając rok i ogromne problemy z opanowaniem emocji. Pełny energii, umięśniony i silny psiak w typie bulteriera był istną mieszanką wybuchową, ale dzięki konsekwentnej pracy nad relacją i wyciszeniem stał się stonowanym psem, który uwielbia pracować. Świetnie odnalazł się w rally o, choć wyjazdy na zawody były męczące dla nas obojga. Obecnie nasze treningi oscylują wokół różnych umiejętności praktycznych.Charon przyniesie kapcia, znajdzie zagubiony telefon, wyłowi zatopioną zabawkę, a kiedy trzeba, dzięki swej asertywności i jasnej komunikacji z innymi psami- wychowa najmłodszych uczestników psich kursów. Pies Orkiestra.

Debet

Nasz senior. Ponad 14 letni psiak w typie owczarka, wysoki, z potężną klatką i niezwykle dumny. Obecnie na emeryturze, ale niegdyś pies pracujący z równym zapałem co Charon. Na drzewa wspinał się jak kot, na drabinę wchodził szybciej niż niejeden facet.

Freya

Sunia, która jako szczeniak nie radziła sobie z frustracją. Gdy Freyka nie mogła dostać tego, czego bardzo chciała,wybuchała złością i gryzła do krwi. Freya jest dużą sunią (43 kg), o czym było wiadomo od początku, ponieważ rodzicami byli owczarek niemiecki i środkowoazjatycki. Przez swoje problemy, Freyka przechodziła z rąk do rąk, aż została u nas. Sprytna i chętna do współpracy jak owczarek niemiecki oraz niezależna i pewna siebie jak owczarek środkowoazjatycki. Pierwsze tygodnie pozwoliły zdiagnozować jej problemy, a następny miesiąc wystarczył by wystarczająco wyciszyć jej emocje- do tego stopnia, że obecnie jest naszą najspokojniejszą i najbardziej uległą sunią ze wszystkich naszych psów. Dzięki temu sprawdza się w pracy z psami łagodnymi, a nawet strachliwymi, pomagając im się otworzyć na kontakty z innymi psami.

Nigdy nie mieliśmy psa z hodowli, zawsze były to psy z przeszłością, której ślady wpływały na codzienne życie. Zawsze były to psy, które bez odpowiedniej pracy nie funkcjonowałyby dobrze w życiu codziennym, przez co nie potrafiłyby czerpać tyle radości ile czerpią dzięki współpracy z człowiekiem.

W 2015 roku rozpoczęłam pierwsze kursy oraz szkolenia, a w 2018 uzyskałam dyplom zoopsychologa oraz behawiorysty– praktyka od Jacka Gałuszki (Wesoła Łapka), następnie potwierdziłam swoje umiejętności, zdając egzamin trenerski na ocenę celującą. Od tamtej pory cały czas pogłębiam swoją wiedzę i uczę się od starszych stażem trenerów, najwięcej jednak uczę się na co dzień od moich klientów i ich psów. Każdy przypadek udowadnia mi, że duet człowiek- pies jest jedyny w swoim rodzaju, a uniwersalne rozwiązania nie istnieją. Nawet w pozornie podobnych problemach, metoda pracy zawsze zależy od indywidualnych potrzeb psa i jego człowieka.